Ženeva

 
 

Dôležité informácie

Zastávky

Ženeva je mesto v južnom Švajčiarsku na juhozápadnom konci Ženevského jazera. Je hlavným centrom bankovníctva, hrá významnú úlohu pri výrobe hodiniek, vedeckých nástrojov, rozvinuté je klenotníctvo a gastronómia. Sídli tu viacero medzinárodných organizácií.

Kúpte si výhodne lístok do Ženevy

Kúpiť
 
 

V dôsledku výnimočného mixu národností, ktorý tvorili v značnej miere intelektuálni imigranti, sa mesto zaradilo k centrám vzdelávania pre deti z lepšie situovaných rodín. Postavenie Ženevy k náboženskej tolerancii v období reformácie prispelo k jej následnému rozvoju.

Návštevníkom ponúka na prehliadku Staré mesto a niektoré múzeá, pričom mestské centrum je možné preskúmať peši. Metropola je čistá a má excelentný dopravný systém. Mesto má bohatý kultúrny kalendár. Historické centrum mesta vzniklo na malom pahorku na ľavom brehu Rhony, na ktorého vrcholku dnes stojí Katedrála svätého Petra.

Ženevské najexkluzívnejšie obchodné centrá sú situované v okolí ulíc Rues Basses, Rue du Rhône, Rue de la Confédération, Rue du Marché a Rue de la Croix-d’Or. Najmä hodinárstva a bižutérie lemujú tieto ulice. Hlavný obchodný dom sa nachádza na Bon Génie, Rue du Marché 34, Globus, Rue du Rhône 48, a EPA, Rue de la Croix d’Or 4.

Genève-Servette HC je švajčiarsky hokejový klub, účastník najvyššej švajčiarskej súťaže v ľadovom hokeji – National League A, sídliaci v meste Ženeva. Bol založený v roku 1905.

Mesto sa nachádza na konci Ženevského jazera, kde z neho vyteká rieka Rhôna. Je ohraničené dvomi pohoriami, Alpami a Švajčiarskou Jurou. Takmer 20 % plochy mesta pokrýva zeleň, najmä okolo jazera a v diplomatickej štvrti na západe. Z mesta je za dobrého počasia vidieť zasnežený Mont Blanc, najvyššiu horu Európy (4807 m).

Vyhľadanie spojenia