Nice

 

Nice je jedným z najkrajších miest Francúzska. Leží pri Azúrovom pobreží Stredozemného mora neďaleko od Talianska, na Provensálskom území rovno medzi Cannes-om a Monakom. Často ho volajú aj hlavným mestom Francúzskej riviéry.

Kúpte si výhodne lístok do Nice

Kúpiť
 
 

Mesto zakladali Gréci 350 rokov pred našim letopočtom, neskôr sa tu usadili Rimania, ktorí vládli mesto až do roku 1860, kedy ho Napoleon III prehlásil za Francúzske vlastníctvo. Mesto Nice počas viktoriánskeho obdobia sa stalo jedným z najpopulárnejších miest oddychu vďaka anglickej šlachte, ktorú nasledovali Rusi a Američania.

Nice nezabúda na svoju tradíciu, hoci sa považuje za moderné mesto. Zámok, pevnosť Mont Alban, palác Rusca alebo katedrála Notre-Dame de Nice sú drahokami stavebníctva. Od roku 1948 sa tu koná aj Tradičný jazzový festival, ktorý má za sebou mená ako Louis Armstrong, Ray Charles alebo Herbie Hancock.

V starom meste predávajú najmä suveníry, ale na Promenáde Anjelov nájdete aj pravé dizájnerské obchody. V nákupnom centre Galéries Lafayette sú pod jednou strechou najznámejšie komerčné butiky.

Nice sa môže pochváliť bohatou športovou paletou: mesto organizuje preteky v triatlone a polomaratón. Nice so svojimi nádhernými zálivmi je obľúbeným miestom potápačov. Mesto ponúka športové príležitosti aj pre tých, ktorí majú radšej hornatý terén: Marathon des Alpes-Maritimes a Ironman sa tu organizujú pravidelne.

Nice môže byť vďačné svojej kráse aj kvôli veľkému množstvu zazelenených plôch a miest. Nachádza sa tu 300 hektárov záhrad s množstvom platanov, líp, borovíc a samozrejme palmy. Ani sa nečudujeme, že pred desiatimi rokmi vďaka týmto zeleňom označili Nice za najkrajšie mesto Francúzska.

Vyhľadanie spojenia