Frankfurt

 
 

Mesto leží na juhozápade Nemecka v najdôležitejšej hospodárskej časti krajiny. S počtom obyvateľov 670 000 je piatym najväčším mestom Nemecka. Frankfurt je najdôležitejším finančným centrom Nemecka ako aj významným svetovým finančným mestom, keďže je sídlom Európskej centrálnej banky, a tak má celosvetový význam ako veľtržné mesto.

Kúpte si výhodne lístok do Frankfurtu

Kúpiť
 
 

Tri z najdôležitejších pamätihodností sa nachádzajú v tesnej blízkosti od seba, v centre mesta v mestskej časti Altstadt. Sú to Kaiserdom, Römerberg a Paulskirche. Katedrála sv. Bartolomeja so svojou nápadnou neskorogotickou západnou vežou bola volebným a korunovacím miestom nemeckých cisárov.

Od 15. storočia sa vo Frankfurte nad Mohanom pravidelne usporiadava Frankfurtský knižný veľtrh. V súčasnosti ide o najväčší knižný veľtrh sveta. Museumsufer (Múzejný breh), na južnej strane rieky Mohan, zahŕňa najznámejšie budovy. Museumsuferfest (Festival na múzejných brehoch) sa koná každoročne na brehoch rieky.

Hlavná nákupná ulica v metropole sa volá Zeil. Lemujú ju známe obchodné domy, vrátane supermoderného Zielgalerie. Obchodíky situované pozdĺž ulice Zeil, kde sa predáva typický miestny suvenír - Ebbelwei vínový carafe, nazývaný Bembel.

Mesto je domovom mnohých športových klubov: ako Eintracht Frankfurt (futbal muži), FSV Frankfurt (futbal muži, futbal ženy), 1. FFC Frankfurt (futbal ženy), Turngemeinde Bornheim (masový šport, najväčší športový klub Hesenska).

Mesto leží juhovýchodne od pohoria Taunus, obojstranne popri spodnom toku rieky Mohan. Približne 1/3 mestského územia je vyznačená ako krajinné chránené územie s názvom Frankfurter Grüngürtel. Do tohto územia patrí aj mestský lesopark Frankfurter Stadtwald, jeden z najväčších mestských lesoparkov v Nemecku.

Vyhľadanie spojenia