Atény

 
 

Atény sú hlavným a najväčším mestom Grécka a taktiež hlavným mestom regiónu Atika. Atény sú dnes kozmopolitným mestom, ale taktiež nám pripomína staroveké centrum kultúry a vzdelávania.

Kúpte si výhodne lístok do Atén

Kúpiť
 
 

Grécka história je jedna z najvyspelejších historii z celého sveta. Atény boli obývané už od neolitu, ale významným sa stali iba v mykénskej dobe. Oblasť obývali Ióni, najznámejšími osobnosťami staroveku boli Drakón, Perikles a Miltiades. Neskôr sa viackrát stali nepriateľmi Peržanom, Sparťanom, Macedónom, Rimanom, Slovanom a Turkom. Dnešní Aténčania sa snažia svoju kultúru priblížiť ku kultúre svojich starovekých predkov. Atény sú dodnes centrom gréckej kultúry.

Atény sa môžu píšiť obrovským množstvom kultúrnych pamiatok. Nasledovné pamiatkz by ste mali každopádne vidieť: Akropolu, antickú Agoru, Národné múzeá a záhrady, chrám Diu Olympského a Dionýzovo divadlo. Aténčania veľmi radi usporiadavajú rôzne festivaly, ktorým stredobodom - nezávisle od tematiky - sú jedlo, pitie a divadelné predstavenia. V meste nájdete viac než 120 divadiel.

Hoci Atény majú veľmi dobre vybudovanú infraštruktúru, v meste nenájdete veľa nákupných centier. Napriek tomu je tu pokušení viac než dosť, ktoré tipicky predávajú v rodinných obchodoch.

Atény sú kolískom Olympijských hier, práve kvôli tomu sú ideálne na usporiadanie rozlišných športových podujatí. Najpopulárnejšími aktivitami sú futbal, atletika, volejbal, basketball, golf, tennis, windsurfing a plavba.

Možno na prvý pohľad sa vám mesto môže zdať ako nekonečné množstvo budov, ale stačí len objaviť staré mesto blízko ktorého sa rozprestierajú olivovníky, kam vedú aj turistické trasy. Najznámejšími sú Royal Garden v centre mesta, Zappeio Park a Pedion tou Areos.

Vyhľadanie spojenia