Spoznajme spolu nezabudnuteľný Paríž

26.7.2016

Navštívte s nami jedno z najnavštevovanejších miest sveta, dych berúci Paríž. Nemusíte byť iba romantická duša, aby ste si v historických uličkách francúzskej metropoly prišli na svoje. Vychutnajte si neopakovateľný výhľad z Eiffelovky, ponorte sa do víru nákupov na Champs-Elysées, preskúmajte zákutia Versailles, hodiny sa kochajte umeleckými dielami v Louvre. Stačí ak investujete pohodlné topánky a svoj čas, Paríž sa vám odmení spomienkami na celý život.

V centre Paríža na vás na každom kroku dýcha dávna história klenotov architektúry a najvýznamnejších pamiatok sveta. Svojou veľkosťou vás ohromí majestátna Katedrála Notre-Dame na ostrove Cité. Pred jej vchodom sa nachádza historický stred mesta, odkiaľ sa oficiálne merajú všetky vzdialenosti do Paríža. Z vrchola kopca Montmartre, v rovnomennej štvrti, do diaľky žiari bazilika Sacré-Coeur. Najväčší zvon vo Francúzsku, Savoyarde, sa ukrýva práve v jej zvonici. Históriu striedajú moderné mrakodrapy v obchodnej štvrti La Defénse, ktorá je najväčším administratívnym centrom Európy. Nachádza sa tu tiež La Grande Arch. Tento oblúk je posledným oblúkom Historickej osi vedúcej od malého víťazného oblúka Carrousel pri Louvri cez známy Víťazný oblúk na námestí Charlesa de Gaulla. Ak si chcete Paríž obzrieť z výšky 324 metrov, pridajte sa k vyše 6 miliónom ľudí z celého sveta a doprajte si nekonečný výhľad z Eiffelovej veže. Pri peknom počasí z nej dovidíte až do vzdialenosti 70 km. Ak nemáte trpezlivosť na dlhé rady, navštívte mrakodrap Tour Montparnasse, z ktorého strechy sa vám naskytne ojedinelý výhľad na celý Paríž vrátane Eiffelovej veže.

Na medzištátnej linke do Paríža je možné zakúpiť si cestovné lístky za skvelé Promo ceny pri nákupe vopred. Preto neváhajte a zarezervujte si svoj lístok ešte dnes. Všetky informácie nájdete TU.

Váš Eurolines

Vyhľadanie spojenia