S Eurolines do Mníchova na Oktoberfest

2.9.2013

Odvezieme Vás na jedno z najznámejších a najpopulárnejších tradičných svetových podujatí. Veľká ľudová zábava s pestrými historickými i súčasnými ľudovými krojmi vo veľkokapacitných pivárňach či priamo na ulici, dychové a ľudové hudobné skupiny, no najmä obrovské „krígle“ obľúbeného bavorského piva. Celá veselica trvá nepretržite dva týždne a Nemci na tento „sviatok“ nedajú dopustiť už od roku 1810.

Neváhajte a využite pohodlnú autobusovú dopravu od spol. Eurolines priamo do Mníchova, kde sa tento veľkolepý kolos rozbehne 21. septembra. Rezervujte si miesto v autobuse už teraz.

CESTOVNÝ PORIADOK DO MNÍCHOVA NÁJDETE >>TU<<

Zaujímavosti

Oktoberfest trvá spravidla 16 dní a končí tradične prvú nedeľu v októbri (výnimkou je, ak nemecký národný sviatok 3. október pripadne na pondelok alebo utorok).

Je vytvorených 100 000 miest na sedenie.

Takzvané pivné stany, čo sú vlastne obrovské montované stavby s kapacitou až 7 000 návštevníkov. Sedí sa v nich pri obyčajných dlhých stoloch s lavicami. Uprostred obyčajne hrá živá hudba populárne nemecké i svetové pesničky, k tomu sa na veľkom ražni pečú prasiatka a voly, kačky alebo kurčatá.

Na celej ploche sa nachádza 14 obrovských pivných stanov, pričom v každom stane čapuje iný bavorský pivovar.

Oktoberfest každý rok navštívi okolo 6 miliónov návštevníkov, z toho je približne 30 % zo zahraničia, najviac je Talianov, ale tiež veľa Japoncov, Američanov a v poslednom čase aj Číňanov.

30 % ročnej produkcie mníchovských pivovarov sa vypije za dva týždne.

Na festivale pracuje 12 000 ľudí, z toho 1 600 čašníčok.

Už niekoľko týždňov pred slávnosťou sú všetky veľké stoly rezervované. Usporiadatelia tvrdia, že každý zo 14 veľkých stanov už musel odmietnuť okolo 10 000 záujemcov o miesto.

 

 

Vyhľadanie spojenia