Od 1. októbra 2017 bratislavská autobusová stanica na náhradnom mieste

27.9.2017

Autobusová stanica Mlynské nivy v Bratislave sa v noci zo soboty 30. septembra na nedeľu 1. októbra presťahuje „cez cestu“ na Bottovu ulicu. 

Odchod prvého autobusového spoja je naplánovaný na nedeľu o 4. hodine ráno v smere na letisko Schwechat a do centra Viedne. Do nových priestorov sa presunie celá prevádzka autobusovej stanice, ktorá tu bude sídliť počas troch rokov do dokončenia novej Stanice Nivy.

Nová budova Náhradnej autobusovej stanice Nivy poskytne vyšší komfort a kvalitnejšie služby. Ako doteraz si priamo na stanici môžete zakúpiť lístky na autobus, dopravné karty či predplatné cestovné lístky. K dispozícii bude celkovo šesť pokladní v hlavnej hale stanice.

Chýbať nebudú zariadenia na vyhľadávanie spojov, Wi-Fi, bezplatné toalety, či skrinky na úschovu batožín. Okrem toho sa budú v priestoroch Náhradnej stanice nachádzať aj prevádzky s občerstvením, potravinami, pekáreň či novinový stánok.

Odchody a príchody autobusov sa nemenia

Autobusové spoje budú odchádzať a prichádzať na Náhradnú autobusovú stanicu na Bottovej ul. v nezmenených časoch. Pre autobusy je pripravených celkovo 34 nástupíšť. V prípade liniek zabezpečujúcich prímestskú dopravu v Bratislavskom kraji sú odchody z nástupíšť prehľadne rozdelené podľa regiónu, do ktorého autobus smeruje.

Obľúbená linka premávajúca do Viedne a na letisko Schwechat bude po novom odchádzať z nástupišťa č. 1. Do Hainburgu, respektíve Wolfsthalu budú autobusy premávať hlavne z nástupíšť č. 1 a 2. Zároveň budú premávať z nástupíšť č. 2 a č. 3 aj medzinárodné linky do ďalších štátov. Na nástupišti č. 4 nastúpia na autobus cestujúci, ktorí sa potrebujú dostať do Viedne na koncerty alebo do nákupného centra v Parndorfe, lyžiarskeho strediska Stuhleck, do Neusiedl am See či Hainburgu.

Z nástupíšť č. 5, 6, 7, 8 a 9 odchádzajú diaľkové, medzinárodné a vybrané prímestské linky. Autobusy smerujúce do regiónov Dunajská Streda a Galanta budú pristavené pri nástupištiach 10, 11 a 12. Pre cestujúcich v smere do Malaciek a Rohožníka budú k dispozícii nástupištia s číslovaním od 13 po 17.

Nástupište č. 18 bude vyhradené pre zájazdy a dopravu pre cestovné kancelárie. Autobusy smerujúce do regiónu Pezinka budú odchádzať z nástupíšť 19 až 22, do regiónu Senec z nástupíšť 23 až 26, do regiónu Šamorín – 27 až 31. Nástupištia 32, 33 a 34 obslúžia autobusové linky smerujúce do Nitry, Banskej Bystrice, Prahy, Budapešti, Viedne, prípadne ďalšie medzinárodné či diaľkové spoje.

Dostupnosť autobusovej stanice

Autobusový terminál na Bottovej ulici bude mať nezmenenú dostupnosť pre cestujúcich. Zastávky MHD zostávajú na pôvodných miestach. Na stanicu sa bude možné dostať pešo a na bicykli z ulice Mlynské nivy alebo aj z Chalupkovej ul. Pred budovou sa zároveň bude nadchádzať stanovište taxíkov, ktoré obslúžia prichádzajúcich cestujúcich. Automobilom bude možné na stanicu prísť len z ulice Chalupkova.

Vyhľadanie spojenia