Miláno, mesto plné lákadiel

24.10.2017

Druhé najväčšie mesto Talianska ponúka krásne pamiatky, nákupy pre milovníkov módy, futbal pre športových nadšencov či úžasné jedlo, ktoré si zamiluje každý. Miláno je jednoducho mestom plným lákadiel.

Zastávkou, ktorú pri návšteve Milána nemôžete vynechať, je námestie Piazza del Duomo, kde stojí jedna z najväčších katedrál sveta, gotická katedrála Duomo di Milano. Jej stavba trvala päťsto rokov. V bezprostrednom okolí nájdete väčšinu milánskych pamiatok a tiež väčšinu najluxusnejších milánskych módnych obchodov. Za návštevu stojí aj chrám Santa Maria delle Grazie. V jeho refektári sa nachádza najznámejšia milánska freska, Posledná večera od Leonarda da Vinciho. V svetoznámej opere La Scala, ktorá bola otvorená v roku 1778, vystupovali najväčšie hviezdy opery, napríklad Maria Callas. Dostanete sa k nej od katedrály Duomo cez Galériu Viktora Emanuela II. Na ceste za umením a históriou nevynechajte Sforzovský hrad na Piazza Sforzesco a Baziliku Sv. Lorenza a jej starovekú knižnicu. Miláno ponúka tiež bohatú zmes umeleckých galérií a múzeí, najslávnejšou galériou je Pinacoteca di Brera a za návštevu stojí určite aj Pinacoteca Ambrosiana a Museo Archeologico. Milánske srdce módy nájdete na Via Monte Napoleone. Kúsok od nej sa týči najvyššia budova mesta, mrakodrap Pirelli. Fanúšikovia futbalu si prídu na svoje na slávnom štadióne San Sire.

Podľa talianskeho príslovia je Rím ako vnadná žena, ktorej dary sú ihneď zjavné, zatiaľ čo Miláno je ostýchavé dievča, ktorého poklady sú početné, no objavíte ich až časom.

Kúpte si svoj lístok ešte dnes a pustite sa do objavovania pokladov, ktoré Miláno ponúka.

Váš Eurolines

 

Vyhľadanie spojenia