Norimberg

 
 

Dôležité informácie

Eurolines PASS

Zastávky

Mesto Norimberg leží na oboch stranách rieky Pegnitz. Vďaka náplavom rieky sa krajina na severe a severozápade mesta stala dôležitou poľnohospodárskou oblasťou. Mesto je po Mníchove druhé najväčšie mesto Bavorska - hospodárske a kultúrne centrum Franska.

Kúpte si výhodne lístok do Norimbergu

Kúpiť

Norimberg sa spolu s Augsburgom stal jedným z dvoch najväčších obchodných centier na ceste medzi Talianskom a severnou Európou. Významné je obdobie vlády cisára Karola IV., ktorý Norimberg často navštevoval a taktiež tu dal postaviť niektoré významné stavby, napríklad kostol Panny Márie.

Historické centrum tvorí známy Norimberský hrad spolu so zachovalými mestskými hradbami, ktoré sa nachádza na severnej hranici centra mesta. Na prelome 15.-16. storočia v meste pôsobil slávny rodák, maliar Albrecht Dürer, ktorému je venované múzeum, blízko ktorého je slávna socha králika navrhnutá podľa známeho Dürerovho obrazu.

V Norimbergu nájdete skoro všetko, čo v ostatných svetových metropolach – a tu navyšec v úžasných stredovekých kulisách. Luxusné butiky, značkové obchody, módne reťazce. Všetko máte na pešej zóne príamo v centre mesta. Najdôležitejšie nákupné miesta sa začínajú pri chráme sv. Lorecza alebo pred Bielou vežou (Weisser Turm).

1. FC Norimberg je nemecký profesionálny futbalový klub sídliaci v meste Norimberg. V súčasnosti hrá najvyššiu nemeckú futbalovú súťaž - Bundesligu.

Mesto Norimberg leží na oboch stranách rieky Pegnitz, ktorá vyviera asi 80 kilometrov severozápadne od mesta a križuje mesto na 14 kilometrovom úseku z východu na západ.

Vyhľadanie spojenia