Karlsruhe

 
 

Dôležité informácie

PROMO ceny

Zastávky

Karlsruhe je mesto na brehu rieky Rýn na juhozápade Nemecka v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko blízko nemecko-francúzskych hraníc. Karlsruhe je sídlom dvoch najvyšších súdov v Nemecku. Sídlia tu Spolkový ústavný súd Nemecka a Spolkový súdny dvor Nemecka, najvyšší odvolávací súd v záležitostiach občianskeho práva a trestného práva.

Kúpte si výhodne lístok do Karlsruhe

Kúpiť
 
 

Mesto dostalo názov po markgrófovi Karlovi Wilhelmovi z Baden-Durlach, ktorý založil toto mesto v roku 1715 po spore s občanmi jeho predošlého hlavného mesta, Durlachu. Vznik a založenie mesta je úzko späté s výstavbou paláca.

Centrum mesta bolo najstaršou časťou Karlsruhe a leží na juh od paláca v kvadrante vymedzenom deviatimi ulicami. Trhovisko je na ulici smerujúcej na juh od paláca k Ettlingenu. Trhovisko má radnicu (Rathaus) na západ, hlavný protestantský kostol (Evangelische Stadtkirche) na východ.

Kaiserstraße je najrušnejšia mestská promenáda. Nájdete tu väčšinu obchodov a reštaurácií. Na ulici prechádza električka (takmer všetky linky prejdú cez promenádu). Europa Platz je dopravným uzlom ako Hauptbahnhof (hlavná stanica). Nachádza sa tu stará budova pošty, ktorá je teraz obchodné centrum.

V meste pôsobí futbalový klub Karlsruher SC – zakladajúci člen bundesligy - a má svoj domov na štadióne Wildparkstadion. Najväčšie úspechy klub dosiahol keď získal v roku 1909 titul nemeckého majstra, ešte pod názvom Phonix Karlsruhe.

Na brehu Rýna sa nachádza najväčšia ropná rafinéria v Nemecku a dva prístavy. Mesto je tiež významným dopravným uzlom.

Vyhľadanie spojenia