Drážďany

 
 

Drážďany sú hlavným a súčasne aj najväčším mestom Saska (Slobodný štát Sasko). Z pôvodne rybárskej dediny, sídla kupcov a sídla markgrófa sa Drážďany vyvinuli na kúpeľnú a kráľovskú rezidenciu a stali sa krajinským hlavným mestom Saska.

Kúpte si výhodne lístok do Drážďan

Kúpiť
 
 

Drážďany boli počas druhej svetovej vojny takmer celkom zruinované leteckým bombardovaním, a v roku 2002 boli postihnuté povodňou tisícročia. Barokový palác Zwinger s galériou výtvarného umenia bol postavený v 17. storočí, a dnes sa pokladá za najznámejšie miesto Drážďan.

V Drážďanoch sa nachádza Saská štátna opera Semperoper. Je to novorenesančná stavba, ktorá je významná svojou akustikou a kvalitným repertoárom, a ktorá sa preslávila hlavne tým, že svetoznáme opery Richarda Wagnera Rienzi, Der fliegende Holländer a Tannhäuser tu zažili svoju svetovú premiéru.

Drážďany sú mesto, v ktorom si popri odpočívaní môžete nájsť čas na vychutnávanie sladkého života a elegancie, vďaka jedinečným výstavám o minulosti. V Starom meste je najväčším lákadlom nákupné centrum Altmarkt Galerie na ulici Webergasse, kde v trojposchodovej budove sídli okolo stovky obchodov.

SG Dynamo Dresden je futbalový klub mesta Drážďany. V súčasnosti hrá druhú najvyššiu nemeckú futbalovú súťaž 2. Bundesligu.

Drážďany ležia pri rieke Labe medzi východnými výbežkami Krušných hôr, Lužickými horami a Labskými pieskovcami. Kvôli svojej prírodnej polohe a barokovému a mediteránnemu architektonickému pôvabu sa mesto prezýva „Polabská Florencia“.

Vyhľadanie spojenia